Yageo Group YC124-FR-074R7L
Array Chip Resistor Thick Film 4.7Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-FR-074R7L.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
HQonline
Inventory History
3 month trend:
-1.02%
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-FR-074R7L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 4.7ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408
4.7¦¸ ¡À1% ¡À250ppm/¡æ 62.5mW 0804 2mm*1mm*550¦Ìm