Yageo Group YC124-FR-0736KL
Array Chip Resistor Thick Film 36kOhm 1% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-FR-0736KL.
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-FR-0736KL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 36000ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408
4 ±1% 36kΩ 62.5mW ±200ppm/℃ 0402x4 Resistor Networks, Arrays ROHS