Yageo Group YC124-FR-0733KL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 33000ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-FR-0733KL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-0.37%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2008-10-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupYC164-FR-0733KL
Res Thick Film Array 33K Ohm 1% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Paper T/R
Yageo GroupTC164-FR-0733KL
Array Chip Resistor Thick Film 33kOhm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Concave Paper T/R
Res Thick Film Array 33K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-28V333JX
Res Thick Film Array 33K Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Yageo GroupTC164-FR-0730KL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 30000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Res Thick Film Array 33K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-FR-0733KL provided by its distributors.
33k Ohm 1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array 200ppm/
0804Convex Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR YC124 0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm 33kOhm ±200ppm/C ±1%
Network Resistors RA_0402X4 33KΩ ±1% ±200ppm/℃
33K¦¸ ¡À1% ¡À200ppm/¡æ 62.5mW 0804 2mm*1mm*550¦Ìm