Yageo Group YC124-FR-0730KL
Array Chip Resistor Thick Film 30kOhm 1% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-FR-0730KL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-FR-0730KL provided by its distributors.
Res Thick Film Array 30K Ohm 1% ±200ppm/°C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 30000ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408
4 ±1% 30kΩ 62.5mW ±200ppm/℃ 0402x4 Resistor Networks, Arrays ROHS