Yageo Group YC124-FR-07274RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 274ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-FR-07274RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Introduction Date2005-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupTC164-FR-07270RL
Res Thick Film Array 270 Ohm 1% ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Paper T/R
Yageo GroupYC164-FR-07270RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 270ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
PanasonicEXB-28V301JX
Res Thick Film Array 300 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-28V271JX
Res Thick Film Array 270 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-38V271JV
1206 270 Ohms 5% Thick Film Resistor Array 4 Elements
Res Thick Film Array 270 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-FR-07274RL provided by its distributors.
RES ARRAY 4 RES 274 OHM 0804