Yageo Group YC124-FR-0716K2L
Array Chip Resistor Thick Film 16.2kOhm 1% ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC124-FR-0716K2L.
Introduction Date2005-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC124-FR-0716K2L provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 16200ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408