Yageo Group YC122-FR-0782RL
Array Chip Resistor Thick Film 82Ohm 1% ISOL Molded 4-Pin 0404 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC122-FR-0782RL.
Related Parts
PanasonicEXB-34V820JV
Res Thick Film Array 82 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 4-Pin 0606(2 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-V4V820JV
Res Thick Film Array 82 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 4-Pin 0606(2 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupYC122-JR-0782RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 82ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0404
Yageo GroupYC122-JR-0775RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 75ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0404
Yageo GroupYC164-FR-0782RL
Res Thick Film Array 82 Ohm 1% ±200ppm/°C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603)Convex SMD Automotive AEC-Q200 T/R
PanasonicEXB-24V750JX
Res Thick Film Array 75 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 4-Pin 0404(2 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC122-FR-0782RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 82ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0404
YC122 ARRAY/NETWORK RESISTOR 0404 (1010Metric) Convex Resistor Network/Array ±1% ±200ppm/C 82Ohm 0.039Lx0.039W 1.00mmx1.00mm