Yageo Group YC104-JR-0751RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.031W, 51ohm, 12.5V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount,...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC104-JR-0751RL.
Related Parts
PanasonicEXB-N8V510JX
Res Thick Film Array 51 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-18V510JX
Res Thick Film Array 51 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 0502(4 X 0201) Flat SMD T/R
PanasonicEXB-N8V560JX
Resistor, ccav Array,0402X4, 56R 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic EXBN8V560JX
Res Thick Film Array 51 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Res Thick Film Array 51 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
CTS Components742C083510JP
Res Thick Film Array 51 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Automotive AEC-Q200 Medical T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC104-JR-0751RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.031W, 51ohm, 12.5V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0206
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 0602
YC104 ARRAY/NETWORK RESISTOR 0502 (1406Metric) Convex Long Side Terminals Resistor Network/Array ±5% ±200ppm/C 51Ohm 0.055Lx0.024W 1.40mmx0.60mm