Yageo Group YC104-JR-0733RL
Res Thick Film Array 33 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 0502(4 X 0201) Convex SMD Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC104-JR-0733RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Newark
HQonline
Inventory History
3 month trend:
-0.36%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-N8V330JX
Res Thick Film Array 33 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-U28330JX
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 33Ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200Ppm/Cel,
Res Thick Film Array 33 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
CRA04S Series 0804(0402 x 4) 33 Ohm ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor Array
CTS Components741X083330JP
Res Thick Film Array 33 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Medical T/R
Res Thick Film Array 33 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC104-JR-0733RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.031W, 33ohm, 12.5V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0206
YC104 ARRAY/NETWORK RESISTOR 0502 (1406Metric) Convex Long Side Terminals Resistor Network/Array ±5% ±200ppm/C 33Ohm 0.055Lx0.024W 1.40mmx0.60mm
Res, 4Resistor, 33R, 5%, 12.5V, 0502; Resistance:33Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:4Resistors; Resistor Case/Package:0502 [1406 Metric]; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:12.5V; Resistor Type:Array Rohs Compliant: Yes |Yageo YC104-JR-0733RL