Yageo Group YC104-JR-0715RL
Array Chip Resistor Thick Film 15Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 0502 Convex Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC104-JR-0715RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Future Electronics
HQonline
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-N8V150JX
Res Thick Film Array 15 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD T/R
PanasonicEXB-18V150JX
Res Thick Film Array 15 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 0502(4 X 0201) Flat SMD T/R
PanasonicEXB-N8V160JX
Thick Film Chip 4R Array, 1206, 5% 16ohm, Concave, 7 inch reel, Pb free
Res Thick Film Array 15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Yageo GroupYC124-JR-0715RL
Res Thick Film Array 15 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Res Thick Film Array 15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC104-JR-0715RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.031W, 15ohm, 12.5V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0206
0502 (1406Metric) Convex Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR YC104 0.055Lx0.024W 1.40mmx0.60mm 15Ohm ±200ppm/C ±5%