Yageo Group YC104-FR-07820RL
Array Chip Resistor Thick Film 820Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 0502 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC104-FR-07820RL.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2012-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC104-FR-07820RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.031W, 820ohm, 12.5V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0206
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 0602