Yageo Group YC104-FR-0727RL
Array Chip Resistor Thick Film 27Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 0502 Convex Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group YC104-FR-0727RL.
IHS
Datasheet13 pages2 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-N8V270JX
Resistor, ccav Array,0402X4, 27R 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic EXBN8V270JX
Yageo GroupYC164-FR-0727RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 27ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Yageo GroupTC164-FR-0727RL
PanasonicEXB-18V270JX
Res Thick Film Array 27 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 0502(4 X 0201) Flat SMD T/R
Yageo GroupYC124-FR-0727RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 27ohm, 25V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0408
PanasonicEXB38V270JV
Res Thick Film Array 27 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group YC104-FR-0727RL provided by its distributors.
YC104 Series 4 Resistor 27 Ohm ±1% 31 mW ±200 ppm/°C Chip Resistor Array
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.031W, 27ohm, 12.5V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0206