Yageo Group XP10NA011J
Power MOSFET, N Channel, 100 V, 48.5 A, 0.011 ohm, TO-251, Through Hole
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group XP10NA011J.
Farnell
Datasheet8 pages0 years ago
Inventory History
3 month trend:
-0.87%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2024-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group XP10NA011J provided by its distributors.
Power Field-Effect Transistor
MOSFET, N-CH, 100V, 48.5A, TO-251;
N-CH SINGLE 100V TO251
MOSFET, N-CH, 100V, 48.5A, TO-251; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:100V; Continuous Drain Current Id:48.5A; Transistor Mounting:Through Hole; Rds(on) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:4V RoHS Compliant: Yes