Yageo Group SQP10AJB-430R
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 430ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group SQP10AJB-430R.
IHS
Datasheet9 pages3 years ago
3 month trend:
-1.71%
CAD Models
Download Yageo Group SQP10AJB-430R symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Introduction Date2010-12-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 430ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 430ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount