Yageo Group RT0805DRD0724R9L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 24.9ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0805DRD0724R9L.
3 month trend:
-1.98%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
Related Parts
PanasonicERA-6AHD24R9V
Res Thin Film 0805 24.9 Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRT0805DRE0724R9L
125mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 24.9Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805BRD0724R9L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 24.9ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA-6AHD270V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR 0.5% 50PPM 27 OHM
PanasonicERA-6AHD240V
0805 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0805 SMD RESISTOR 0.5% 50PPM 24 OHM
Yageo GroupRT0805DRE0727RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 27ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0805DRD0724R9L provided by its distributors.
RT Series 0805 0.125 W 24.9 Ohm ±0.5% ±25 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±25ppm/C 24.9Ohm 0.125W 1/8W
RES SMD 24.9 OHM 0.5% 1/8W 0805