Yageo Group RT0805BRD07866RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 866ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0805BRD07866RL.
Future Electronics
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet9 pages3 years ago
Datasheet9 pages6 years ago
3 month trend:
-0.35%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERA6AEB8660V
Res Thin Film 0805 866 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA6AEB8450V
Res Thin Film 0805 845 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thin Film 0805 806 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805BRE07820RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 820ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0805BRD07866RL provided by its distributors.
Res Thin Film 0805 866 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) 25ppm/C Pad SMD T/R
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 866Ohm 0.125W 1/8W
SMD Resistor 0805 866Ω ±0.1% 1/8W ±25ppm/℃