Yageo Group RT0805BRD07360KL
Res Thin Film 0805 360K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0805BRD07360KL.
IHS
Datasheet10 pages3 years ago
Upverter
ODG (Origin Data Global)
HQonline
Inventory History
3 month trend:
-16.33%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
PanasonicERA6AEB364V
Res Thin Film 0805 360K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA6AEB394V
Res Thin Film 0805 390K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-6AEB3323V
Res Thin Film 0805 332K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0805BRD07360KL provided by its distributors.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 360000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 360kOhm 0.125W 1/8W
SMD Resistor 0805 360KΩ ±0.1% 1/8W ±25ppm/℃