Yageo Group RT0805BRD07340RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 340ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0805BRD07340RL.
IHS
3 month trend:
-37.50%
Related Parts
PanasonicERA-6AEB3400V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 340ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERA6AEB3570V
Res Thin Film 0805 357 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thin Film 0805 316 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 348ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0805BRD07340RL provided by its distributors.
RT FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 340Ohm 0.125W 1/8W
Thin Film Resistors - SMD 1/8W 340 ohm .1% 25ppm
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/8W 0805