Yageo Group RT0603DRE07200KL
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 200kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0603DRE07200KL.
Future Electronics
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet9 pages3 years ago
Datasheet9 pages6 years ago
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Inventory History
3 month trend:
-4.18%
Related Parts
PanasonicERA-3AED204V
Res Thin Film 0603 200K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRE0603DR-07220KL
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Re Series, 220 Kohm, 100 Mw, 0.5%, 50 V Rohs Compliant: Yes
PanasonicERJ3RED2003V
Res Thick Film 0603 200K Ohm 0.5% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
Yageo GroupRT0603DRD07200KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±25ppm/℃ 200kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-3AED224V
Res Thin Film 0603 220K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603DRD07220KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 220000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0603DRE07200KL provided by its distributors.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 200000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RT FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 200kOhm 0.1W 1/10W
RES SMD 200K OHM 0.5% 1/10W 0603
SMD Resistor 0603 200KΩ ±0.5% 1/10W ±50ppm/℃
Res, 200K, 0.5%, 0.1W, Thin Film, 0603; Resistance:200Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:High Precision, High Stability Rohs Compliant: Yes |Yageo RT0603DRE07200KL