Yageo Group RT0603BRD0734R8L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 34.8ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0603BRD0734R8L.
Future Electronics
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet10 pages3 years ago
Datasheet9 pages3 years ago
Datasheet9 pages6 years ago
Datasheet9 pages8 years ago
Datasheet9 pages9 years ago
Datasheet10 pages11 years ago
Upverter
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Yageo GroupRT0603BRE0731R6L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 31.6ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603FRE0734R8L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 34.8ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thin Film 0603 33 Ohm 1% 1/10W ±50ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0603DRD0733R2L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 33.2ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 33ohm, 75V, 1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ-3EKF34R8V
Res Thick Film 0603 34.8 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0603BRD0734R8L provided by its distributors.
RT Series 0603 0.1 W 34.8 Ohm ±0.1% ±25 ppm/°C SMT Thin Film Chip Resistor
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 1/10W 0603
Thin Film Resistors - SMD 1/10W 34.8 ohm .1% 25ppm