Yageo Group RT0402FRD07130KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 130000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0402FRD07130KL.
IHS
Datasheet10 pages3 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-05-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0402FRD07130KL provided by its distributors.
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0402 130kOhm 1% Paper T/R
RES 130K OHM 1% 1/16W 0402