Yageo Group RT0402FRD0712K7L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 12700ohm, 50V, 1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0402FRD0712K7L.
IHS
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-05-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0402FRD0712K7L provided by its distributors.
RES SMD 12.7K OHM 1% 1/16W 0402