Yageo Group RT0402BRD0791RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 91ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RT0402BRD0791RL.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERA2AEB910X
Res Thin Film 0402 91 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA2AEB101X
Res Thin Film 0402 100 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA2AEB820X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 82Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0402B100RE
Res Thin Film 0402 100 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical
Yageo GroupRT0402BRE07100RL
62.5mW Thin Film Resistor 50V ±50ppm/℃ ±0.1% 100Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RT0402BRD0791RL provided by its distributors.
Thin Film Resistors - SMD 91 Ohms 25PPM/C 62.5mW 0402 10%
RES SMD 91 OHM 0.1% 1/16W 0402