Yageo Group RSF3WSJT-52-18K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 18000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RSF3WSJT-52-18K.
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2010-12-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 18000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 18000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1406
Res Thin Film 0204(1406) 16.2K Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RSF3WSJT-52-18K provided by its distributors.
RSF3WS 18K 5% 3W TK300
Metal Oxide Resistors
18K OHM 5% 3W 300PPM