Yageo Group RL2010JK-070R01L
Res Thick Film 2010 0.01 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±1500ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RL2010JK-070R01L.
IHS
Datasheet10 pages2 years ago
Future Electronics
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupRL2010FK-070R01L
Res Thick Film 2010 0.01 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±1500ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2010 0.011 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±1500ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPE2010FKE070R01L
Res Metal Film 2010 0.01 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJMP3PF9M0U
Res Metal Plate 2010 0.009 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJMP3MF9M0U
Res Metal Plate 2010 0.009 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RL2010JK-070R01L provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.01ohm, 0.0866V, 5% +/-Tol, 1500ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5125Metric) FIXED RESISTOR RL 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 10mOhm ±1500ppm/C
RL Series 2010 0.75 W 0.01 Ohm ±5% ±1500 ppm/°C SMT Low OHMIC Chip Resistor
Res, R01, 0.75W, 2010, Thick Film; Resistance:10Mohm; Product Range:Rl Series; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Power Rating:750Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:5Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo RL2010JK-070R01L