Yageo Group RC2010JK-07620KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 620kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RC2010JK-07620KL.
IHS
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERJ-12ZYJ624U
Res Thick Film 2010 620K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 620000ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010FK-07620KL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 620kOhm 1% Emboss T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 560000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12ZYJ564U
Res Thick Film 2010 560K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RC2010JK-07620KL provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 620000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR RC 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 620kOhm ±100ppm/C