Yageo Group RC2010JK-07130RL
Res Thick Film 2010 130 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Molded SMD Embossed T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RC2010JK-07130RL.
Newark
Datasheet11 pages2 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERJ-12ZYJ131U
Res Thick Film 2010 130 Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 130 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2010FK-07130RL
Res Thick Film 2010 130 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC2010FK-07130RL
Res Thick Film 2010 130 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-12ZYJ121U
Res Thick Film 2010 120 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 140ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RC2010JK-07130RL provided by its distributors.
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 130Ohm 5% Emboss T/R
RC Series 2010 0.75 W 130 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 130Ohm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 130ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res, 130R, 5%, 0.75W, Thick Film, 2010; Resistance:130Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2010JK-07130RL