Yageo Group RC2010FK-07348KL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 348kOhm 1% Emboss T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RC2010FK-07348KL.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 348000ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12SF3483U
Res Thick Film 2010 348K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-12SF3303U
Res Thick Film 2010 330K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 316K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RC2010FK-07348KL provided by its distributors.
RC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 348kOhm 0.75W 3/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 348000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010