Yageo Group RC1210FR-074R3L
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 4.3Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RC1210FR-074R3L.
IHS
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupAC1210FR-074R7L
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 4.7Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1210 4.3 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1210 3.9 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 1210 4.7 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 4.22ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RC1210FR-074R3L provided by its distributors.
RC FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 4.3Ohm 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 4.3ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210