Yageo Group RC0805DR-07348KL
Res Thick Film 0805 348K Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RC0805DR-07348KL.
IHS
Datasheet11 pages2 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
PanasonicERJ-6RED3603V
Res Thick Film 0805 360K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6RED3303V
Res Thick Film 0805 330K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PB6D3483V
Res Thick Film 0805 348K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RC0805DR-07348KL provided by its distributors.
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0805 348kOhm 0.5% Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 348000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD 348kOhms 1/8W 0805 0.5%