Yageo Group RC0201FR-1318KL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0201 18kOhm 1% Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RC0201FR-1318KL.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RC0201FR-1318KL provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 18000ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Thick Film Resistors - SMD 18kOhms 1/20W 0201 1%