Yageo Group RC0201FR-07619RP
Lead Free Chip Resistor Thick Film 0201 619Ohm 1% Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RC0201FR-07619RP.
IHS
Datasheet11 pages2 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RC0201FR-07619RP provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 619ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
RES 619 OHM 1% 1/20W 0201