Yageo Group RC0100FR-07150RP
Res, 150R, 0.03125W, 01005, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Yageo RC0100FR-07150RP
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group RC0100FR-07150RP.
IHS
Datasheet11 pages2 years ago
Farnell
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-01-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group RC0100FR-07150RP provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0313W, 150ohm, 15V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0100