Yageo Group PE0805FRF7W0R01L
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 0.01ohm, 0.05V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group PE0805FRF7W0R01L.
IHS
Datasheet14 pages2 years ago
Newark
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-34.05%
Related Parts
PanasonicERJ-6CWFR010V
Thick Film Chip Resistor 0805 0.5W 0.01 Ohm 1% Tolerance ±75ppm/°C Surface Mount 2-Pin Punched Carrier T/R
Yageo GroupPF0805FRM070R01L
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.125W, 0.01ohm, 0.0354V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
KOA SpeerTLR2ATTD10L0F
Res Metal Plate 0805 0.01 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupPF0805FRM7W0R01L
Fixed Resistor, Metal Foil, 0.25W, 0.01ohm, 0.05V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6CWFR011V
Res Thick Film 0805 0.011 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805FR-070R01L
Res Thick Film 0805 0.01 Ohm 1% 1/8W ±1500ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group PE0805FRF7W0R01L provided by its distributors.
PE Series 0805 0.125 W 0.01 Ohm ±1% ±100 ppm/°C Aurtomotive Current Sensor
10m¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2.03mm*1.27mm*600¦Ìm
PE0805FRF7W0R01L, YAGEO / YAGEO AMERICA
Res, R01, 1%, 0.25W, Metal Film, 0805; Resistance:10Mohm; Product Range:Pe_L Series; Resistor Case/Package:0805 [2013 Metric]; Power Rating:250Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:2.03Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo PE0805FRF7W0R01L