Yageo Group MFR-25FRF52-29K4
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 29400ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MFR-25FRF52-29K4.
IHS
Datasheet17 pages2 years ago
Upverter
Inventory History
3 month trend:
-0.19%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
Introduction Date1999-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupMFR-25FBF52-29K4
Stackpole ElectronicsRNF14FTD31K6
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 31600ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-30K9
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 30900ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 29400ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR0204F30K
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 30000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 0204
Stackpole ElectronicsRNF14FAD31K6
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MFR-25FRF52-29K4 provided by its distributors.
General Type Metal Film Resistor 29.4kOhm 1/4W 1% Axial T/R
Axial MFR 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.25W 1/4W 29.4kOhm ±100ppm/C
RES 29.4KOHM 1/4W 1% METLFLM T/R
29.4K¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 6.3mm