Yageo Group MFR-12FTF52-27R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1667W, 27ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MFR-12FTF52-27R.
IHS
Datasheet16 pages4 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupMFR-25FBF52-27R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 27ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD27R4
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 27.4ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD24R9
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 24.9ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD26R1
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 26.1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-24R9
Yageo GroupMFR-25FBF52-26R1
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MFR-12FTF52-27R provided by its distributors.
General Type Metal Film Resistor 27Ohm 1/6W 1% Axial Ammo Pack
RES 27 OHM 1% 1/6W AXIAL