Yageo Group MF0207FTE52-84R5
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 84.5ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MF0207FTE52-84R5.
IHS
Datasheet12 pages4 years ago
TME
Inventory History
3 month trend:
-36.91%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE ConnectivityLR1F91R
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 91Ohm 0.6W
Yageo GroupMFR-25FTE52-82R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 82ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 82.5Ohm 0.6W
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 86.6Ohm 0.6W
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 88.7Ohm 0.6W
TE ConnectivityLR1F82R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 82ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MF0207FTE52-84R5 provided by its distributors.
Res Metal Film 84.5 Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C Conformal Coated AXL T/R
RES 84.5 OHM 1% 0.6W AXIAL
84.5¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.3mm