Yageo Group MF0207FTE52-33K2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 33200ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MF0207FTE52-33K2.
IHS
Datasheet12 pages4 years ago
JRH Electronics
_legacy Avnet
Burklin Elektronik
Inventory History
3 month trend:
-63.75%
Introduction Date2006-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE ConnectivityLR1F33K
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 33kOhm 0.6W
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 33kOhm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 33000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT30K0
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -500ppm/C 30kOhm 0.25W 1/4W
Stackpole ElectronicsCF14JT36K0
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -500ppm/C 36kOhm 0.25W 1/4W
Stackpole ElectronicsCFM14JT33K0
CFM FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -500ppm/C 33kOhm 0.25W 1/4W
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MF0207FTE52-33K2 provided by its distributors.
Axial FIXED RESISTOR MF0 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.6W 33.2kOhm ±50ppm/C
Res Metal Film 33.2K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/°C AXL Tape and Box
33.2K¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.3mm
MF0207 33,2K 1% 0,6W TK50 0207
Manufacturer Aliases
  • YAGEO
  • Yageo Corporation
  • YAG
  • YAGEO CORP
  • YAGEO/PHYCOMP
  • YAGEO AMERICA
  • YAEGO
  • YAGE
  • YAGO
  • YGO
  • YAGEO AMERICA CORPORATION
  • YAGEO - FERROXCUBE
  • YAGEO XSEMI
  • YAGEO/PHY
  • YEAGO
  • YAGEO EUROPE
  • YAL
  • YAGEO (VA)
  • YAGEO AME
  • YAGEO USA HK
  • YAGEO VITROHM
  • Yageo Nexensos
  • VITROHM/YAGE
  • YAGEO USA (HK) LIMITED
  • YAGEO / KEMET ELECTRONICS
  • Yageo Corp.
Part Number Aliases
This part may be known by these alternate part numbers:
  • MF 0207 F T E 52- 33K2