Yageo Group MF0207FTE52-22R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 22ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MF0207FTE52-22R.
IHS
Datasheet12 pages4 years ago
TME
Future Electronics
_legacy Avnet
SOS electronic
Inventory History
3 month trend:
-15.80%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2007-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE ConnectivityLR1F20R
LR Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 20Ohm 0.6W
TE ConnectivityLR1F24R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 24ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD20R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 20ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD22R1
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 22.1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR25J22R
Res Carbon Film 22 Ohm 5% 1/3W -1200ppm/C to 0ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Stackpole ElectronicsCF14JT22R0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 22ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MF0207FTE52-22R provided by its distributors.
Res, 22R, 1%, 0.6W, Axial, Metal Film Rohs Compliant: Yes |Yageo MF0207FTE52-22R
Res Metal Film 22 Ohm 1% 3/5W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
Axial FIXED RESISTOR MF0 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.6W 22Ohm ±50ppm/C
MF0 Series 0.6 W 22 O ±1% ±50 ppm/°C Axial Metal Film Resistor