Yageo Group CFR-12JB-51R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.166W, 51ohm, 150V, 5% +/-Tol, -350, 500ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
BiscoCFR-12JB-51R1,000
20h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group CFR-12JB-51R.
IHS
Datasheet3 pages5 years ago
DigiKey
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.10.00.65
Introduction Date2020-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group CFR-12JB-51R provided by its distributors.
RES 51 OHM 1/6W 5% CARBON FILM