Yageo Group CC0100MRX5R4BB104
Ceramic Capacitor, Ceramic, 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 01005
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group CC0100MRX5R4BB104.
IHS
Datasheet12 pages3 years ago
Farnell
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2017-01-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group CC0100MRX5R4BB104 provided by its distributors.
CAP, MLCC, 0.1UF, 4V, X5R, 0402;
CC0100MRX5R4BB104, YAGEO / YAGEO AMERICA
Cap, Mlcc, 0.1Uf, 4V, X5R, 0402; Capacitance:0.1Μf; Voltage(Dc):4V; Capacitor Case/Package:01005 [0402 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:Cc Series; Product Length:0.4Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo CC0100MRX5R4BB104