Yageo Group AF164-JR-0722RL
4 ±5% 22Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0603x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group AF164-JR-0722RL.
IHS
Datasheet9 pages2 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2015-06-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Thick Film Array 22 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
PanasonicEXB-V8V220JV
Res Thick Film Array 22 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-38V220JV
RESISTOR NETWORK, THICK FILM, 4, 22OHM,RESISTOR NETWORK, THICK FILM, 4, 22OHM, 5%, 0603
Res Thick Film Array 22 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
Yageo GroupYC164-JR-0722RL
Array Chip Resistor Thick Film 22Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex Paper T/R
PanasonicEXB-V8V240JV
Res Thick Film Array 24 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of Yageo Group AF164-JR-0722RL provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 22ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
AF164 Series 4 Element 22 Ohm ±5% ±250 ppm/°C Anti Sulfurated Resistor Array
Res, 4Resistor, 22R, 5%, 50V, 1206; Resistance:22Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:4Resistors; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:50V; Power Rating Per Resistor:- Rohs Compliant: Yes |Yageo AF164-JR-0722RL