Yageo Group AF0402FR-07294KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 294000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group AF0402FR-07294KL.
IHS
Datasheet11 pages2 years ago
Upverter
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group AF0402FR-07294KL provided by its distributors.
Thick Film Resistors - SMD 294kOhms 1/16W 0402 1% AEC-Q200
Resistor Thick Film 294kOhm 1% 0402 2-Pin Paper T/R