Yageo Group AF0402FR-07182KL
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0402 182kOhm 1% Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group AF0402FR-07182KL.
IHS
Datasheet11 pages2 years ago
Upverter
Future Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group AF0402FR-07182KL provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 182000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD 182kOhms 1/16W 0402 1% AEC-Q200
182K¦¸ ¡À1% 62.5mW ¡À100ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*350¦Ìm