Yageo Group AC0612JRNPO9BN221
Array/Network Capacitor, 50V, C0G, 0.00022uF, Surface Mount, CHIP-8
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group AC0612JRNPO9BN221.
IHS
Datasheet14 pages2 years ago
Upverter
Farnell
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-10.67%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2017-01-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group AC0612JRNPO9BN221 provided by its distributors.
AC Series 0612 220 pF 50 V ±5% COG/NPO Multilayer Ceramic Capacitor
Cap, 220Pf, 50V, Mlcc, 0612 Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0612JRNPO9BN221
220pF ¡À5% 4 C0G(NP0) 50V 0612 3.2mm*1.6mm*900¦Ìm
MLCC Automotive 0612 +-5% NPO 50V 220pF
RS APAC
0612 (1632Metric) AC 50V 220pF ±5% C0G NP0