Yageo Group AC0612JRNPO9BN101
AC Series 0612 100 pF 50 V ±5% NP0/C0G Multilayer Ceramic Capacitor
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group AC0612JRNPO9BN101.
IHS
Datasheet14 pages2 years ago
Upverter
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-65.29%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group AC0612JRNPO9BN101 provided by its distributors.
Array/Network Capacitor, 50V, C0G, 0.0001uF, Surface Mount, CHIP-8
Independent C0G ±5% 0612 Capacitor Networks, Arrays ROHS
CAPACITOR ARRAY, 4 ELEMENT, 100PF, 50V;
Cap, 100Pf, 50V, Mlcc, 0612 Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0612JRNPO9BN101
100pF ¡À5% 4 C0G(NP0) 50V 0612 3.2mm*1.6mm*900¦Ìm
CAP ARRAY 100PF 50V C0G/NP0 0612
0612 (1632Metric) AC 50V 100pF ±5% C0G NP0