Yageo Group AA1206FR-0713RL
Anti-Sulfurated Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1206 13Ohm 1% Paper T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group AA1206FR-0713RL.
IHS
Datasheet10 pages2 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group AA1206FR-0713RL provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 13ohm, 200V, 1% +/-Tol, 150ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES SMD 13 OHM 1% 1/4W 1206