Welwyn WRM0207C-3R9FT2
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 3.9ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2409
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WRM0207C-3R9FT2.
IHS
Datasheet3 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
+50.00%
Introduction Date2022-06-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Welwyn WRM0207C-3R9FT2 provided by its distributors.
Res Metal Film 0207(2309) 3.9 Ohm 1% 0.4W ±50ppm/°C Melf Pad SMD T/R
3.9¦¸ ¡À1% 400mW ¡À50ppm/¡æ 0207 6.1mm