Welwyn WRM0207C-2K2FI
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 2200ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2409
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WRM0207C-2K2FI.
Newark
Datasheet3 pages11 years ago
Datasheet3 pages14 years ago
Datasheet3 pages14 years ago
Datasheet3 pages16 years ago
Farnell
Inventory History
3 month trend:
+34.48%
CAD Models
Download Welwyn WRM0207C-2K2FI symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Introduction Date2007-06-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2370ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1406
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2400ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 1406
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1406
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 2150ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1406
Fixed Resistor, Thin Film, 0.3W, 2370ohm, 150V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0904
Descriptions
Descriptions of Welwyn WRM0207C-2K2FI provided by its distributors.
Surface Mount Melf Resistor, Wrm 0207 Series, 2.2 Kohm, 400 Mw, 1%, Metal Film Rohs Compliant: Yes
2.2K¦¸ ¡À1% 400mW ¡À50ppm/¡æ 0207 6.1mm