Welwyn WRM0207C-20RFT2
Res Metal Film 0207(2309) 20 Ohm 1% 0.4W ±50ppm/C Melf Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Welwyn WRM0207C-20RFT2.
IHS
Datasheet3 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Introduction Date2022-06-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Welwyn WRM0207C-20RFT2 provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 20ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 2409
20 OHM 1% .4W 50PPM